Skip links

Tłumacz przysięgły w Gdańsku i Gdyni – trójmiejskie biura tłumaczeń Gerlang

Szukasz tłumacza przysięgłego w Gdańsku, a może pilnie potrzebujesz tłumaczenia uwierzytelnionego na terenie Gdyni? Nie masz pewności, czy tłumaczenie poświadczone (zwane potocznie przysięgłym) jest konieczne akurat w przypadku Twoich dokumentów? Zastanawiasz się, jaki jest koszt takiej usługi oraz jak wygląda rozliczenie? 

Gerlang posiada biura tłumaczeń zarówno w Gdańsku, jak i Gdyni, umożliwiając wygodny i szybki dostęp do poświadczonych tłumaczy dla klientów indywidualnych, biznesowych i instytucjonalnych rezydujących lub przebywających w Trójmieście. W poniższym artykule wyjaśniamy, jak nas znaleźć, w jaki sposób rozliczane są tłumaczenia przysięgłe oraz czy na pewno potrzebujesz poświadczenia.

Tłumacz przysięgły – Gdańsk

Jeśli rozglądasz się za tłumaczem przysięgłym w Gdańsku, świetnie trafiłeś/-aś. W Gerlang przyjmujemy i realizujemy zamówienia w gdańskiej lokalizacji. Zapraszamy do naszego biura w Gdańsku na 1. piętrze w Galerii Zaspa (aleja Rzeczypospolitej 33) – to właśnie tam będziesz mógł/mogła wycenić, zamówić oraz odebrać pożądane tłumaczenie wierzytelne, które przygotują dla Ciebie nasi tłumacze przysięgli

Nasi pracownicy w biurze oczywiście służą radą i odpowiedzą na wszelkie pytania, a jeśli nie możesz pojawić się na miejscu, zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerami 501 754 198 oraz 665 170 170 lub mailowego: info@gerlang.pl

Tłumacz przysięgły – Gdynia

Skorzystać z naszych usług możesz również w Centrum Biurowym Batory w Gdyni (ul. 10 Lutego 11, wejście od strony ul. Batorego) – to wygodne rozwiązanie dla wszystkich gdyńskich rezydentów lub jeśli charakter Twojej pracy zawodowej czy działalności gospodarczej rozciąga się szeroko na całe Trójmiasto. 

W naszym gdyńskim biurze tłumaczeń również najpierw ustalimy dla Ciebie indywidualną ofertę, zanim podejmiemy się realizacji zlecenia, oraz chętnie odpowiemy na każde pytanie i rozwiejemy każdą wątpliwość.

W Gdańsku i Gdyni znajdują się nasze stacjonarne biura tłumaczeń, ale w Gerlang świadczymy usługi nie tylko lokalnie – działamy online na terenie całej Polski, dlatego śmiało kontaktuj się z nami, nawet jeśli mieszkasz daleko poza Trójmiastem. Dokumenty mogą być dostarczane drogą mailową w formie skanu.

Uwierzytelnione tłumaczenia ustne w Gdyni i w Gdańsku

W Gerlang oferujemy nie tylko profesjonalne tłumaczenia pisemne, ale również tłumaczenia przysięgłe ustne. Kiedy są one potrzebne? Na przykład wtedy, gdy nieznający języka polskiego obcokrajowiec uczestniczy w czynnościach urzędowych, takich jak zawarcie związku małżeńskiego, sprzedaż/kupno mieszkania (tłumacze przysięgli muszą być obecni przy odczycie aktu notarialnego), czy w przypadku zeznań sądowych.

Zakres i koszt usługi tłumacza przysięgłego w zakresie tłumaczeń ustnych są ustalane indywidualnie – w odróżnieniu od tłumaczeń pisemnych wymagają one bowiem fizycznej obecności tłumacza oraz doświadczenia i perfekcyjnej sprawności w języku mówionym. Skontaktuj się z nami i przedstaw swoją potrzeby, a my przygotujemy dla Ciebie atrakcyjną ofertę.

Tłumacz przysięgły języka angielskiego, niemieckiego oraz innych języków

Potrzebujesz poświadczonego tłumaczenia z języka angielskiego na język polski lub z języka polskiego na język angielski? Szukasz doświadczonego tłumacza przysięgłego języka niemieckiego? W Gerlang do Twojej dyspozycji są tłumacz przysięgły języka angielskiego, niemieckiego oraz profesjonaliści specjalizujący się w innych językach – kontaktując się z nami, uzyskasz dokładną informację o dostępności danego tłumacza.

Współpracują z nami tylko dyplomowani, najlepsi tłumacze z wieloletnim doświadczeniem w sztuce tłumaczenia uwierzytelnionego, którzy sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów i przygotują dla Ciebie w pełni poprawne językowo i honorowane za granicą dokumenty. Nasi tłumacze przysięgli w Gdyni i Gdańsku gwarantują nie tylko doskonałą znajomość języków ojczystego oraz obcego, ale również – zależnie od potrzeb klienta – wiedzę prawniczą, medyczną czy branżową

Zgodnie z ustawą o zawodzie tłumacza przysięgłego, osoba sprawująca tę funkcję odpowiada prawnie ze wszelkie ewentualne błędy i uchybienia w uwierzytelnianych przez nią dokumentach. Nie musisz zatem martwić się o profesjonalizm naszych językowców.

Tłumaczenia ekspresowe – kiedy goni Cię czas

Zdarza się i tak, że tłumaczenia potrzebujemy na już – a czasem i na wczoraj. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, w Gerlang oferujemy również profesjonalnie opracowane tłumaczenie ekspresowe poświadczone przez tłumacza przysięgłego

Co oznacza słowo “ekspresowe”? Możemy śmiało stwierdzić, że krótkie terminy to nasza specjalność, ale oczywiście tempo realizacji każdego tłumaczenia ekspresowego zawsze zależy od poziomu skomplikowania oraz objętości (ilości znaków) danego tekstu. Pamiętaj jednak, że zawsze możesz liczyć u nas na bezpłatną wycenę oraz uczciwe oszacowanie czasu potrzebnego na przygotowanie danego dokumentu.

Koszt i sposób rozliczenia tłumaczeń przysięgłych

Cena każdego tłumaczenia uwierzytelnionego pieczęcią lub/i podpisem ustalana jest indywidualnie – zależy to bowiem od rodzaju dokumentu, który wymaga poświadczenia, wybranego języka, którego popularność determinuje koszt tłumaczenia, oraz czasu, w jakim projekt ma zostać zrealizowany.

Sposób rozliczenia tłumaczeń przysięgłych niezależnie od wybranego języka jest tymczasem zawsze jednakowy, zgodny z ustawą z dnia 25.11.2004 roku o zawodzie tłumacza przysięgłego. Podstawową jednostką jest zawsze strona rozliczeniowa, która wynosi 1125 znaków ze spacjami.

Jakie dokumenty wymagają tłumaczenia poświadczonego?

Warto pamiętać, że nie wszystkie dokumenty, które mogą sprawiać wrażenie wymagających poświadczenia tłumacza przysięgłego, rzeczywiście takimi są. Konieczność autoryzacji tłumaczenia ma miejsce przede wszystkim w przypadku dokumentów wymaganych przez instytucje administracji państwowej, a więc dokumentów posiadających moc prawną. Dla klienta indywidualnego są to zazwyczaj:

 • akt notarialny,
 • akt zawarcia związku małżeńskiego,
 • akt urodzenia,
 • akt zgonu,
 • polisy ubezpieczeniowe,
 • dokumenty dot. rejestracji pojazdów,
 • dyplomy ukończenia szkoły wyższej,
 • świadectwa ukończenia kursów,
 • dokumentacje: finansowe, medyczne, itp.
 • umowy: o pracę, sprzedaży, najmu, itp.

Tłumaczenie poświadczone przysięgłe często jest również potrzebne przedsiębiorcom. Dokumenty firmowe, które wymagają uwierzytelnienia i po które zazwyczaj zgłaszają się do nas pracodawcy, to m.in.:

 • umowa spółki,
 • odpis z KRS (Krajowego Rejestru Sądowego),
 • wyrok lub decyzja sądu dot. firmy,
 • zaświadczenie z urzędu skarbowego lub ZUS,
 • wypis z rejestru handlowego.

Biznesowe tłumaczenia przysięgłe – Gdańsk, Gdynia, dla przedsiębiorców z całej Polski

Jednym ze szczególnych, a przy tym niezwykle częstych przypadków, w których konieczne jest uwierzytelnienie dokumentów lub rozmowy przez osobę trzecią, są wspomniane wyżej rozmaite zobowiązania biznesowe. Szykujesz umowę spółki lub sprzedaży udziałów? Uwierzytelnienia wymagają dokumenty ubezpieczeniowe Twojej firmy albo zagraniczne faktury? A może potrzebujesz sprawdzić swoich zagranicznych kontrahentów czy nowych partnerów biznesowych? 

Odwiedź nasze biuro tłumaczeń w Gdańsku lub Gdyni, zadzwoń lub napisz maila – tłumacze przysięgli z Gerlang są wyspecjalizowani również w obsłudze firm i świetnie komunikują się w rozmaitych branżach.

Leave a comment